Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Protokol İmzalandı

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Yerel Düzey Sağlık Hizmet Grubu Operasyon Planı kapsamında Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Müdürlüğümüz arasında 31.07.2017 tarihinde protokol imzalanmıştır.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Kemal SÜLEYMAN ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal ÖZTÜRK tarafından Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde imzalanan protokolün amacı; afet seferberlik ve savaş hallerinde ilimizdeki sağlık kurum/kuruluşlarının kullanılamaz duruma gelmesi veya ihtiyacı karşılayamaması durumunda Sahra Hastanesi kurulabilmesi, Alternatif Hasta Bakım Alanları ve Personel Barınma Alanları olarak kullanılabilmesi amacıyla Trabzon Gençlik Spor Müdürlüğüne ait stadyumların ve kapalı spor salonlarının kullanılmasını sağlamaktır.

Ayrıca Yapılan ziyarette Sağlık Müdürüne eşlik eden İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Serdar KÜÇÜK Söğütlüde bulunan Spor Kompleksi ve Akyazı Spor Kompleksi kampüslerinin helikopter iniş alanı olarak kullanılması konusunda bilgi aktarımında bulunarak Sayın ÖZTÜRK’ten desteklerini beklediklerini ifade etmiştir.

İl Gençlik ve Spor Müdürü Birdal ÖZTÜRK yapılan ziyaretten dolayı son derece memnun olduklarını ve sağlık alanında her türlü projeye destek vermeye hazır olduklarını ifade etmişlerdir.