İl Sağlık Müdürünün Çaykara İlçe Ziyareti

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Kemal SÜLEYMAN 02.08.2017 tarihinde Çaykara İlçesi Kaymakamlığı, Belediyesi, İlçe Hastanesi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu ziyaret etti.

Sayın SÜLEYMAN Çaykara Kaymakamlığı ziyaretinde; Kaymakam Sayın İhsan AYRANCI ile ilçedeki sağlık hizmetlerinin durumu ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) konularında değerlendirmelerde bulundu. Sayın AYRANCI UMKE’ye destek olma isteklerini belirtip bu doğrultuda Trabzon UMKE ekibinin eğitim kampı ve tatbikatları için Çaykara’da ağırlamaktan memnun olacaklarını belirtti.

Belediye ziyaretinde; Belediye Başkanı Hanefi TOK’tan ilçede helikopter iniş alanı yapımı konusunda destek isteyen İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Serdar KÜÇÜK, helikopter iniş alanının özellikleri konusunda bilgi verdi.

Çaykara İlçe Hastanesi ve Çaykara 01 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu ziyaretinde ise; Hastane Başhekimi Dr. Mehmet TANRIKULU, Hastane Müdürü İhsan Şenol AYAL ve 112 istasyon ekibi tarafından hastane ve 112 istasyonunun tadilat işlemleri konusunda bilgi verildi. Ziyarette Trabzon Halk Sağlığı Müdürü Dr. Köksal HAMZAOĞLU ilçelerdeki hastane, toplum sağlığı merkezi ve 112 istasyonlarında görevli personellerin bir arada ve iletişim içerisinde görev yapmalarının öneminden bahsetti.

Trabzon’daki sağlık hizmetinin en iyi şekilde sunulması ve halkımızın bu hizmetten en faydalı şekilde yararlanabilmesi amacıyla planlanan ilçe ziyaretleri devam edecektir.