112 ve UMKE Çalışanlarından Sağlık Müdürüne Ziyaret

112 ve UMKE Çalışanlarından Sağlık Müdürüne Ziyaret

 

1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mustafa YILMAZ, 112 ve UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) çalışanları tarafından makamında ziyaret edildi.

Ziyarete katılan çalışanların sorunlarını tek tek dinleyen Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mustafa YILMAZ, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Yusuf Eray USLU’ dan 112 Acil Sağlık Hizmetleri ile ilgili bilgiler alarak, UMKE Sorumlusu Serkan SAYAR’ dan UMKE timlerinin karşılaştığı sorunları dinledi. Ziyarette Sayın YILMAZ acil sağlık hizmetinin ilimizde geldiği noktanın önemini vurgulayarak daha iyiye taşınması için gerekli tüm çalışmaların arttırılacağını belirtti.

Trabzon ilinde beş entegre ilçe hastanesi ile birlikte 18 Kamu Hastanesi, 1 Üniversite Hastanesi ve 3 Özel Hastane olmak üzere toplam 22 hastane, 36 adet 112 istasyonu ve UMKE timleri ile Acil Sağlık Hizmeti görevi özveri ile sürdürülmekte, İlimizde 112 Acil Çağrı Merkezine gelen günlük çağrı sayısı ortalama 1967, 112 ekipleri tarafından nakli yapılan hasta sayısı ortalama günlük 208 vaka olarak gerçekleşmektedir.