UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Madde bağımlılığı dünya genelindeki toplumların temel sağlık sorunlarından biridir. Sadece kullanılan maddenin ortaya çıkardığı yan etkiler değil, yol açtığı sosyal sorunlar ve fiziksel hastalıklar ele alındığında bireysel ve toplumsal maliyeti yüksek hastalıklar arasında yer almaktadır. Uyuşturucu madde suçları ile mücadeleyi devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte kapsamlı bir şekilde yürütmektedir.

Bu kapsamda 2017 yılının son "Uyuşturucu İle Mücadele İl Kurulu” toplantısı Sayın Valimiz Yücel YAVUZ Başkanlığında Kurul üyelerinin de katılımıyla 26.12.2017 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurul üyesi kurumlarca 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilen çalışmaları içeren “İl Faaliyet Raporu”nun sunumu yapılmış, ayrıca Başbakanlık Basın, Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü tarafından da yerel medyada yer alan madde bağımlılığı haberleri sunulmuştur.

Kurumların çalışmalarını aynı titizlikle daha da arttırarak devam etmesi, çocuk ve gençlerin uyuşturucu ile tanışmasını önlemek amacıyla ailelerin evlatlarının okul ve okul dışı yaşamlarını gözetim altında tutmaları ve uyuşturucu tehdidi konusunda bilinçlendirilmesi gerekliliği vurgulandığı toplantı görüş ve temennilerin alınması ile sonlandırılmıştır.

Saygılarımızla.

TRABZON İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ