Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Uyuşturucu ile mücadele konusunda Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu ve bu kurula bağlı olarak faaliyet gösteren İl Uyuşturucu ile Mücadele Teknik Çalışma Grubu, İl Alkol Bağımlılığı ile Mücadele Teknik Çalışma Grubu, İl Bağımlılık ile Mücadele İletişim Teknik Çalışma Grubu, İl Tütün Bağımlılığı ile Mücadele Teknik Çalışma Grubu ve İl Davranışsal Bağımlılıklar (Teknoloji ve Kumar Bağımlılığı) ile Mücadele Teknik Çalışma Grubu çalışmaları hassasiyetle devam etmektedir.

Bu kapsamda Vali Vekilimiz Sayın Necmettin YALINALP Başkanlığında üye kurumların da katılımıyla 27.06.2018 tarihinde “Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu” toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Müdürlüğümüz tarafından teknik çalışma grupları toplantılarında alınan kararlar kapsamında yapılan çalışmalar ile ilgili sunum yapılan toplantı İl Müftülüğü ile Avrasya Üniversitesi’nin kurumsal faaliyetler sunumları ile devam etmiştir.

Bağımlılık ile mücadele konusunda Kurumlarımızca 2018 yılı içerisinde yapılması planlanan faaliyetlerin ve teknik çalışma grupları faaliyet alanlarının önemine vurgu yapılarak toplantı sonlandırılmıştır.

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü