2015 Yılı 03-09 KASIM Organ Bağış Etkinlik Raporu

2015 Yılı 03-09 Kasım Organ Bağış Haftası nedeniyle; İl Sağlık Müdürlüğü- Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince,

1- Halkın yoğun olduğu yerlerde Organ Bağış Standı açıldı.Bu standa; " Organlarınızı Bağışlayın Yeni Hayatlara Umut Olsun- Her Bağış Yeni Bir Hayattır- Organ Bekleyenlerin Hayatı Ol" gibi afişler asıldı ve broşürler dağıtıldı.

2-Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda "Anadolu Meslek Lisesi, Çok Programlı Lise, İmam Hatip Orta Okul ve Liseleri, Halk Eğitim Merkezleri, Kuran Kursları" gibi yerlerde slayt izletildi.

3-Merkezde ve ilçelerimizde bulunan Toplum ve Aile Sağlığı Merkezlerinde personellere, hasta ve hasta yakınlarına Organ Bağışı ile ilgili slayt gösterildi ve bilgilendirme yapıldı.

4-İl ve İlçe Hastanelerimizde; öncelikle çalışan personellere yönelik Organ Bağışı ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı, farkındalık olması için cep telefonlarına SMS gönderildi.

5-Hastane önlerinde stand açılarak hasta ve hasta yakınlarına bilgilendirme yapıldı broşürler dağıtıldı, hafta boyunca poliklinik ekranlarından ve yatan hastaların odasındaki TV ekranlarından sunumlar yapıldı.

Yapılan Organ Bağışı etkinlikler sonucunda; çalışan personellerimizden bir kısmı ile bazı vatandaşlarımız " 330 kişi " Organ Bağışında bulunmuşlardır.

Organ Bağışı ile ilgili olarak çalışmalarımız ve etkinliklerimiz diğer zamanlarda olduğu gibi rutin olarak devam edecektir.